BIST 1062.07
DOLAR 7.3707
EURO 8.722
GR ALTIN 488.479
Yazar :
Kazım Kuzu

SANKİ RÜYADAYIZ!

Sevgili okurlar, 

Bir anda yaşaya geldiğimiz hayattan boyut değiştirerek başka bir hayata, başka bir düzene geçiş yaptık. Sanki rüyadayız yada sanki birileri şaka yapıyor gibi geliyor kimimize. Aslında ıskaladığımız şey; İnsanlık tarihi boyunca  birçok felaketin insanoğlunun başına gelmiş olmasını genelde kulak ardı etmemiz, sanki masalmış sanki uyduruk hikayelermiş gibi dinlediğimiz, pas geçtiğimiz, hadi canım onların hepsi mazide, tarihte olup bitmiş bizle ne alakası var diye ciddiye almadığımız bu büyük salgın, felaket, sınav, adını her ne koyarsak koyalım bir anda bizimde yaşadığımız zamanı buldu, vurdu, ve hala devam etmekte. Umuyoruz ki bu musibet bizleri ilk önce İnsani olarak toparlıyacak, günlük yaşantımızda ıskaladığımız soyut, somut her şeyin yüzde yüz farkına varmamızı sağlıyacak, aslında kendimizle, yapıp ettiklerimizle yüzleşme hesaplaşma şansını bize verecektir. Alışık olduğumuz her şey bir anda yerle yeksan oldu sanki, hayatta sahip olduğumuz yüzlerce şey anlamını yitirdi, Canımızın, sevdiklerimizin ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu hatırlattı bize, en önemlisi bu kadar mal mülk para pul hırsımızı sonlandırdı, evet yaşamak için ekonomi çok önemli ama sadece yaşamak için gerisinin bir önemi yok olduğunu öğretti bize. 

Bunların yanında hala fırsatçılık arayışında olan bir çok parazitin varlığının yanında, Malından, parasından paylaşan, düşkünü düşünen, hiç birşey yoksa bile hal hatır sorarak varlığını hissettiren sayısı parazitlerden çok çok daha fazla olan Aslan yürekli Altın kalpli, Vicdan sahibi her kesimden, her inançtan insanların varlığı gelecek adına umutlarıma umut kattı açıkçası. İnsanlığı iyilik kurtaracak boşuna söylenecek bir kavram değil açıkçası evet İnsanlığı iyilikler kurtaracak. Dünya, doğa, mahlukat koca bir nefes aldı adeta! 

İnsanlık kendine dur diyemezken, Allah'ın kudreti bir anda tecelli etti. Lütfen kendimize gerektiğince çeki düzen verelim, salgın sonrası ne kadar para kazanacağımızı, değilde; daha nasıl iyi insan oluruz ve öyle olmaya devam ederizin hesaplarını yapalım. Nefes aldığımız sürece Rabbim rızkımızı verecek zaten. Kendimize geldiysek sorun yok, iyi yoldayız yok hala burnumuzdan kıl aldırmıyorsak ve hala kibirden kudurmaya devam ediyorsak bu son musibet olmayacak diye düşünüyorum. Ancak umuyorumki Yüce Rabbim bizleri korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyleyecek bizleri İnşallah. 

Sizleri Allah'a emanet ediyorum. 

Mutlu, huzurlu günlere selametle çıkmak umuduyla. 

Sağlık sıhhat ve afiyetle kalın. 

 


GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (09 AĞUSTOS 2020 )