Yazar :
Kaan Uğur

5 ÖNEMLİ ŞEY

1. AİLENİ KAYBETME ; Maalesef bu stresli hayatta bizler yıpranırken, onları da çok yıpratıyoruz. İş hayatı olsun, gündelik telaşlar olsun bizi geren ve sinirlendiren her şeyi onlara yansıtıyor ve bununla da kalmayıp onları üzüyoruz. Bir şeylerin tekrarı olabilir. Ama aile çok farklı ve özeldir. Yerine yenisini koyamayacağın özel insanlardan oluşur. İnsan nereye giderse gitsin sonuçta dönüp geleceği, huzur bulacağı tek yer ailesidir.
Bunun için ailemize çok önem vermeliyiz.

 

2. İNSANİ DEĞERLERİNİ KAYBETME ; Günümüzde artık İnsani değerlerimiz çok azaldı. Ama bu hayatın gerçek anlamı insani değerleri korumak ve onları güçlendirmekten geçiyor. Merhamet, Vicdan, Sevgi, Saygı, Hoşgörü, Kardeşlik, Adalet , Dayanışma, Yardımlaşma gibi insani duygularımız, bizi biz yapan değerlerimiz. İnsani değerlerimizi korumalıyız.
 

3. SAĞLIĞINI KAYBETME ; Sağlık bir insanın sahip olduğu en önemli şeylerden biridir. Sağlıklı insanlar sağlıklarını kaybetmeden onun değerini bilmezler. Sağlıklı olmak olabilecek en güzel şeydir. Çünkü sağlığın olmadığında hiç bir şeyin önemi kalmaz.
Sağlığını kaybetme

 

4. İÇİNDEKİ ÇOCUĞU KAYBETME ; Onlara ne zaman büyüyeceksin derler ya? O insanlar muhteşemdir. Çocuk ruhlu ve iyilik severlerdir. Onları yüzlerindeki gülümsemeden tanıyabilirsiniz. Mutluluğun sırrı onlardadır. Hayatın sırrı onlardadır. İçindeki Çocuğu kaybetme…
 

5. KENDİNE OLAN İNANCINI KAYBETME ; Hayat enerjisi ve kendine olan inanç çok önemlidir. Her şey seninle başlar ve seninle biter. Sen huzurlu olmazsan hiçbir şeyin de değeri olmaz.İnsan kendine olan inancını kaybettiği zaman ne yazık ki hayat bağlarını da kaybeder. Korku ve kaygı çevresini sarar ve onu ele geçirir. Hayatınız zor, çileli ve sıkıntılı olabilir ama her durumda kendinize mutlaka inanmalı ve güvenmelisiniz. Çünkü sen özelsin.
Bu nedenle kendinize olan inancınızı asla kaybetmeyin.

 


GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (29 MAYIS 2020 CUMA)