BIST 94462.51
DOLAR 6.7883
EURO 7.3632
GR ALTIN 365.139
Düğün Salonu Zamlarına Tepki!

Düğün Salonu Zamlarına Tepki!

24-01-2020 - 00:16 tarihinde yayınlandı
Alanya Belediyesi'nin, düğün salonu kiralarına yüksek oranda zam yapması vatandaşların tepkisine yol açtı. Vatandaşlar, Başkan Adem Murat Yücel ve meclis üyelerinden zamları geri almalarını istediler.

PAYLAŞ

Yeni yılla birlikte başlayan zam yağmuruna Alanya Belediyesi de katıldı. Belediye, Batı Alanya'daki Okurcalar pazar yerinin hafta sonu akşam 400 TL olan kirasını bin 416 TL'ye, Avsallar Kör Ali Baysal, Payallar ve Emişbeleni düğün salonlarının hafta sonu akşam 800 TL olan kirasını bin 416 TL'ye yükseltti. Düğün salonları kirasına yapılan zamları çok bulan vatandaşlar, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve meclis üyelerinden zamların düşürülmesini istediler.

  'BELEDİYE HİZMET KURUMUDUR'

Okurcalarlı vatandaşlar, 2019 yılında hafta içi ve hafta sonu cemiyet, nişan ve düğünlere 400 TL'ye kiraya verilen kapalı pazar yerinin hafta sonu akşam kirasının bin 416TL'ye yükseltilmesine tepki göstererek,"Sadece üstü kapalı olan pazar yerinden cemiyetlerden bin 416 TL kira alınmasının haksızlık olduğunu düşünüyoruz. Zamlar zaman kaybedilmeden geri çekilmelidir. Belediyeler hizmet kurumudur, kar amacı gütmemeli. Parası olan cemiyetlerini otellerde yapıyor. Düğün salonlarını kiralayan dar gelirli vatandaşlardır"diye konuştular.

'LÜTFEN BİRAZ İNSAF'

Avsallar, Emişbeleni ve Payallar düğün salonlarının kiralarına yapılan zammın da yüksek olmasından yakınan Avsallar, Payallar, Emişbeleni ve Konaklılı vatandaşlar," Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel ve meclis üyeleri, zamları makul bir düzeye çekmeli. Gelen zamlar altında inim inleyen dar gelirli vatandaşa bir darbede belediye vurmamalı. Sayın Yücel ve meclis üyelerinin, bu yanlıştan döneceklerine inanıyoruz. Lütfen biraz insaf. Günümüz şartlarında çocuklarımızı evlendirebilmek için sebze komisyoncularından ve bankadan para alıyoruz"dediler.

 

reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (07 NİSAN 2020 SALI)