BIST 1143.26
DOLAR 6.9813
EURO 8.2461
GR ALTIN 444.892
Televizyonunuzun Görüntü Kalitesini Artırın!

Televizyonunuzun Görüntü Kalitesini Artırın!

15-01-2020 - 22:00 tarihinde yayınlandı
Yapay zeka ile desteklenen akıllı TV’lerin daha çok eve girmesi, yaşamımızda önemli bir yere sahip olan televizyonların pek çok yeniliğe ev sahipliği yaptığını gösteriyor. Elbette bu gelişmeler TV keyfini artırıyor; fakat görüntü kalitesi için dikkat edilPAYLAŞ
3 adımda televizyondaki görüntü kalitesini artırın!

Gürültü azaltma (noise reduction)

Blu-ray'lerde ve HD yayınlarda karlanma azaltma sistemlerini kapatmalısınız. Detay ve ince dokuları yok etme eğiliminde olan bu özelliği kapattığınızda daha fazla görüntü ayrıntısı ve daha doğal bir görüntü sizi bekliyor olacak.

Keskinlik Ayarı/Kenar Geliştirme

Keskinlik ayarı görüntülerin kenarlarını vurguluyor; fakat ince ayrıntıları ve dokuyu yapay olarak artırıyor. ince ayrıntıları maskeleyen bu özelliği kapatarak keskinleştirilmiş görüntülerin nesnelerin etrafında ışık parlamaları oluşturmasına engel olabilirsiniz.

Hareket yumuşatma

LCD televizyonlarda karşılan sorunlardan biri maç veya aksiyon filmi gibi hızlı akan sahneler sırasında görüntünün bulanıklaşması oluyor. Elbette üreticiler teknoloji sayesinde bu soruna çözüm buluyor. hareket interpolasyonu adı verilen bir işlemle televizyonun kare hızını artırarak takılmaları azaltan hareket yumuşatma özelliği çarpıcı görsellere sahip filmlerin kalitesiz görünmesine sebep olabileceğinden hareket yumuşatma özelliğini pasifleştirin.

Erdal KAPLANSEREN

Etiketler:
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (04 AĞUSTOS 2020 SALI)