BIST 114984.4
DOLAR 6.1612
EURO 6.6757
GR ALTIN 334.232
2.Alanya Kitap Günleri Başladı

2.Alanya Kitap Günleri Başladı

20-09-2019 - 18:42 tarihinde yayınlandı
Alanya Belediyesi’nin binlerce okuyucuyu, yazar ve yayınevi ile buluşturduğu “Alanya Kitap Günleri” bugün Kültür Merkezi’nde başladı

Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, organizasyonu düzenleyen Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, STK temsilcileri, vatandaşlar ve davetliler katıldı.

Türkler Güzel Sanatlar Lisesi Acapella korosunu özel konseriyle başlayan açılış töreninde konuşan Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat Yücel, “Gelecek nesilleri iyi yetiştirmek için şüphesiz ki bizim eğitimimizi ölünceye kadar sürdürmeye ve çok okumaya ihtiyacımız var” dedi.

“KİTAP FUARI ETKİNLİKLERİMİZDE 120 BİN KİŞİ BİZİ TAKİP ETTİ”

2. Alanya Kitap Günleri’nin açılış töreninde Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel kürsüye gelerek eğitim üzerine birer konuşma yaptılar.Konuşmasında Alanya Kitap Günleri’nin önemine vurgu yapan Tiyatro Müdürü Çinal, kitap günleriyle ilgili daha önce düzenlenen organizasyonlar ile ortalama 120 bin ziyaretçiye ulaşıldığını hatırlatarak, “Bu kıymetli bir program. Çok kıymetli konuşmacılarımız var. Herkesi bu etkinliğe bekliyoruz” dedi. Belediyenin kütüphane hizmetlerine de değinen Çinal, “Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde 35 bin kitap var. Son 5 yılda 10 bin kitap aldık. 11 bin kayıtlı üyemiz var. Kütüphanelerimiz her zaman hizmetinizde” söyleriyle konuşmasını tamamladı.
 

Etiketler:
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (24 ŞUBAT 2020 PAZARTESİ)