Okurcalar-Alanya Taşıma Ücreti 8 TL Oldu

Doğan Bacak, otobüs tarifelerine zam geldiğini duyurdu. Zamların ardından Alanya-Okurcalar minibüs yolcu taşıma ücreti 8 TL,Alanya_Türkler 6.5 TL, Alanya-İncekum: 8 TL oldu.

Okurcalar-Alanya  Taşıma Ücreti 8 TL Oldu

 

PAYLAŞ

ALANYA’DA otobüs tarifeleri zamlandı. Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak yeni fiyat listesine ilişkin bilgileri Dim TV (dimtv.tv) aracılığı ile aktardı. Başkan Bacak “Değerli arkadaşlarım ilçedeki toplu taşıma araçlarına 2 yıldan bu yana zam yapılmıyordu. Şimdi odamıza yeni fiyat tarifesi geldi. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ediyorum. Fiyat tarifeleri değişti. Şehir içi otobüsleri kartla 3 TL, nakitle 4 TL oldu. Yani 1 TL zam geldi. Yine batı bölgesindeki mahallelerde, Okurcalar 8 TL, Türkler 6.50 TL, Manavgat 11 TL, Kızılot 11 TL, İncekum 8TL, Gazipaşa 11 TL oldu. Ayrıca Demirtaş-Alanya 6 TL, Mahmutlar-Kargıcak 4 TL olarak belirlendi. Öğrenci fiyatı ise 3 TL oldu. Öğrenci şehir içinde 2.25 TL, öğretmenler 2.5 TL üzerinden fiyatlandırıldı. Bazı yerlerde 1 TL,  bazı yerlerde 1.5 TL zam geldi” şeklinde konuştu. 
‘İHBARLARINIZ İÇİN BŞB ULAŞIM SORUMLUSU: 0242 511 96 96’

65 yaş üzeri ve engelli bireylere yönelik yanlış tutum içerisinde olan şoförlere uyarılarda bulunan Başkan Bacak “Bu davranışların affı yok. Herkes işini en iyi şekilde yapacak” dedi. Öte yandan bu davranışlara maruz kalan vatandaşların Antalya BŞB’nin bizzat görevlendirdiği görevliye ulaşarak şikayetlerini iletebileceğini duyurdu ve telefon numarasını verdi. Başkan Bacak “Şehir içerisindeki büyük otobüslerde her geçen gün odamıza gelen şikayetlerden dolayı çok büyük rahatsızlık duyuyorum. Bir değil, iki değil, üç değil. Bazen Antalya BŞB, bazen ulaşım koordinasyon merkezine şikayetler de geliyor. Artık sistemi değiştiriyoruz. Şehir içerisinde hizmette olan 66 tane büyük otobüs var. Bu otobüsleri süren arkadaşlarımıza, 180 tane şoföre ve araç sahiplerine sesleniyorum: Yaşlılara, engellilere ya da herhangi bir vatandaşa kötü davranılmayacak. Davranıldığı takdirde odamızı arayıp şikayet etme devrini bitireceğiz. Her kim olsa olsun, babamın oğlu da dahil olmak üzere, affetme devri bende bitmiştir. Bu büyük otobüslerde yolun kenarında çocuk arabalıyı gören kafasını çeviren, engelliyi görüp rampayı açmamak için arabasına almayan, yaşlılara bağıran çağıran kim olursa olsun vatandaş bu şahısları ihbar edecek. Büyükşehir ulaşım sorumlusu kişinin telefonunu veriyorum, bununla beraber çalışacağız. Kim hata yapıyorsa aynı gün araba yakalanıp cezai işlemler zabıtalar tarafından uygulanacak. Büyükşehir ulaşım sorumlusunun telefonu ise 0532 5531987’dir. Vatandaşlarımız bu kişiyi arayacak. Bu büyük otobüsleri süren şoförleri  disipline edeceğiz. Bunun kaçışı yok. Babamın oğlu da olsa kimseye bağırıp çağırmayacak. Herkes en güzel şekilde kendi görevini yapacak. Herkes adam gibi çalışıp hizmet edecek. Bunun dışında kesinlikle af yok. Bizden ne isteseler veriyoruz. Tarifeleri de veriyoruz, zamlarını veriyoruz. Size de adam  gibi çalışmak düşüyor” ifadelerini kullandı.

 

İŞTE YENİ FİYATLAR

ALANYA MERKEZ

ÖĞRENCİ:2.25 TL

ÖĞRETMEN: 2.25 TL 

OTOBÜS KARTI: 3 TL

NAKİT: 4 TL 

DEMİRTAŞ: 6 TL

GAZİPAŞA: 11 TL 

İNCEKUM: 8 TL

KIZILOT: 11 TL

MAHMUTLAR- KARGICAK: 4 TL

MANAVGAT: 11 TL

OKURCALAR: 8 TL

TÜRKLER: 6.5 TL

Alanya Toplu taşıma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mutfak Mirası Gastronomi Çalışma Turu Başlıyor
Mutfak Mirası Gastronomi Çalışma Turu Başlıyor
Konaklı'da Yakalanan Zehir Tacirleri Tutuklandı
Konaklı'da Yakalanan Zehir Tacirleri Tutuklandı