BIST 115352.98
DOLAR 6.1639
EURO 6.7212
GR ALTIN 327.577
Klimasını Otobüslere Para Cezası Veriliyor

Klimasını Otobüslere Para Cezası Veriliyor

26-07-2019 - 22:48 tarihinde yayınlandı
Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Ulaşım Dairesi denetim ekipleri, Antalya genelinde halk otobüsleri ve ilçeler arası denetimli yolcu taşıma araçlarına yönelik periyodik denetimlerini sürdürüyor

 

PAYLAŞ

DENETİMLERDE özellikle klimaların açık olup olmadığına bakılıyor. Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ve Ulaşım Denetim ekiplerinin işbirliğiyle Antalya genelinde halk otobüsleri ve yolcu taşıma araçları denetleniyor. Denetimlerde, şoförlerin UKOME Toplu Taşıma Araçları yönetmeliğinde yer alan kurallara uyup uymadıkları ve araçlarda klima kullanımı kontrol ediliyor. Kurallara uymayan şoförlere cezai işlem uygulanıyor. Alanya’da ilçeler arası denetimli yolcu taşıma araçlarında ve şehir içi halk otobüslerinde periyodik denetimler gerçekleştirildi.

ALANYA’DAKİ ARAÇLAR DA DENETLENDİ

Trafik Zabıta ekipleri belirlenen duraklarda şoförlerin kıyafetleri, durak kullanımı, günlük hareket programına uyup uymadığı, yolcu taşıma sayısı, duraktan yolcu alınıp alınmaması gibi yönetmelikte uyulması gereken kuralları titizlikte denetledi. Yaz sıcağında ulaşım araçlarında halkın daha rahat bir şekilde yolculuk yapabilmesi için klima kullanımına yönelik denetimlerini arttıran ekipler, otobüslerin içerisine girerek klima derecelerini ve sıcaklığı kontrol etti.  Yönetmeliğe uymayan şoförlere 320 lira para cezası uygulanıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların ise denetim ekiplerinin uygulamasından son derece memnun oldukları bildirildi.

reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (26 ŞUBAT 2020 ÇARŞAMBA)