CHP'liller Karşı Çıktı

Alanya Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısına CHP grubu, Okurcalar'da bulunan trafo alanının CK’ya bedelsiz verilmesine karşı çıktı

CHP'liller Karşı Çıktı


PAYLAŞ

ALANYA Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Meclis toplantısında MHP’li Meclis Üyesi Kerim Aydoğan hariç bütün meclis üyeleri hazır bulundular. Toplantının gündem maddelerine geçilmeden evvel partilerin grup sözcüleri söz alarak değerlendirme konuşmalarını sundular. CHP’li Erkan Demirci çevre haftası münasebetiyle belediye bünyesinde gerçekleştirilmesi gereken çalışmalara dikkat çekerken, İyi Parti’li Hacı Mevlüt Zavlak da bayram tatili boyunca turist akınına uğrayan Alanya’da, artan nüfusla birlikte yaşanan sorunlara değindi. 
Ak Parti’li Mehmet Ali Kiriş ise Gazipaşa’da CHP ve İyi Parti’li meclis üyelerinin, CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın çekimser kalmasına rağmen kabul oyu kullanarak aldırdıkları Suriyelilere ilişkin kararı değerlendirdi ve “İnsan haklarına aykırıdır” dedi.  

Yapılan konuşmaların ardından toplantının gündem maddelerine geçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu gündem maddelerinin değerlendirmesinde CHP’li Yılmaz Bağışlar ile diğer meclis üyeleri arasındaki ayrılık dikkat çekti. CHP Grup Sözcüsü Erkan Demirci komisyonun CHP’li üyesi Yılmaz Bağışlar’ın İyi Parti’li komisyon üyesi Fikret Arık’a rağmen kullandığı kabul oylarına karşılık söz alarak, CHP grubu olarak ret oyu kullanacaklarını söyledi. Yapılan konuşmalar CHP’de şirketleşme süreciyle başlayan deprem etkisini de gözler önüne serdi. 

AKEDAŞ Tesisler Müdürlüğü İnşaat ve Kamulaştırma Yöneticiliği’nin, Okurcalar Mahallesi’nde bulunan trafo alanının TEDAŞ Genel Müdürlüğü adına tahsis yapılmasına ilişkin karara CHP ve İyi Partili Meclis Üyeleri ret oyu kullandı. Ret oyuna gerekçe olarak da, mevzubahis alanın her ne kadar devlete tahsis ediliyor gibi görünse de, sürecin sonunda vatandaşın CK ile yani özel bir firmayla muhattap olduğu, mağduriyet yaşadığı gösterildi. Konuya ilişkin söz alan Demirci “CK elektrik vatandaşımızın kanını emer gibi bir hizmet anlayışı içerisindedir. CK’ya bedelsiz verilmesine karşıyız” dedi. 

Alanya Belediyesi’nin 2020-2024 yılları arasında belirleyeceği stratejik yol haritasının da konu edinildiği toplantıda geçmiş dönemde belirlenen hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığı da masaya yatırıldı. Yanı sıra Eylül ayına dek strateji planının bitirilerek ilgili makamlara sunulacağı açıklandı.

Alanya Belediyesi Meclis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konaklı'da Yakalanan Zehir Tacirleri Tutuklandı
Konaklı'da Yakalanan Zehir Tacirleri Tutuklandı
Alanya'da Kadın Dolandırıcı Yakalandı
Alanya'da Kadın Dolandırıcı Yakalandı