BIST 1093.68
DOLAR 7.259
EURO 8.633
GR ALTIN 481.636
Alanya’da sinekle mücadele gece gündüz sürüyor

Alanya’da sinekle mücadele gece gündüz sürüyor

31-05-2019 - 19:31 tarihinde yayınlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da sivrisinekle mücadele çalışmalarını gece de sürdürüyor. Alanya genelinde 16 ULV ve 2 mistblower aracıyla gece boyunca ilaçlama çalışması gerçekleştiriliyor.

 

PAYLAŞ

Bahar aylarının bol yağışlı geçmesi ve sıcakların artmasıyla birlikte sivrisinek, yakarca,  karasinek ve mevsimsel küçük sineklerin sayısında meydana gelen artış üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi gerekli tedbirleri alıyor. Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, Alanya’da vatandaşların akşamları evinde rahat oturabilmesi için gündüz devam eden arazi çalışmalarının yanı sıra akşam araç arkası ilaçlama (ULV) çalışması da başladı. 
Alanya genelinde 16 ULV ve 2 Mistblower aracıyla ilaçlama çalışması gerçekleştiriliyor. Gece mücadele çalışması Aralık ayına kadar devam edecek. Özelikle ULV ile ilaçlama çalışmasının başlamasının ardından gece vatandaşları gündüz ise Alanya plajlarındaki turistleri rahatsız eden mevsimsel sinek popülasyonunda da önemli oranda düşüş yaşandığı  gözlemleniyor.

reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (07 AĞUSTOS 2020 CUMA)