Sakal-ı Şerif Dualarla Ziyarete Açıldı

Alanya Müftülüğü, Emine Özmüftüoğlu Cami’nde her yıl Razaman Ayı’nda olduğu gibi bu yıl da Kadir Gecesi vesilesiyle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’i ziyarete açtı

Sakal-ı Şerif Dualarla Ziyarete Açıldı


PAYLAŞ

ÖZEL günlerde İslâm alemini bereketlendirmek için seçili camilerde halkın ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif’i görmek isteyen Alanya halkı Emine Özmüftüoğlu Cami’nde buluştu. Cuma Namazı’nın ardından başlayan ziyarette 40 kat beze sarılı olan Sakal-ı Şerif salavat ve tekbirlerle açıldı. Hz. Muhammed (SAV)’ın sakal telini görerek, duasını etmek isteyen Alanyalılar camide kuyruk oluşturdu. Sakal-ı Şerif’i görme mutluluğunu yaşayan bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı görüldü. 
Ziyaret kapsamında kısa bir konuşma yapan Alanya İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Değerli kardeşlerim! Ramazan ayı ve Kadir Gecesi dolayısıyla Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in bizim için emaneti olan ve özenle muhafaza edilen sakal-ı şerifini dün hanımefendilere bugün de beyfendilere ziyarete açmış bulunuyoruz. Peygamber Efendimizin sakal-ı şerifi bize kadar intikal etmiş ve tarihimiz içerisinde önemle muhafaza edilmiş ve bizlere emanet edilmiştir. Peygamber Efendimizden bir parça olan sakal-ı şerif’i ziyaret etmek Peygamber Efendimize olan bağlılığımızı ve sevgimizi ifade etmektedir. Peygamber Efendimizin sakal-ı şerifini ziyaret etmek; O’na olan aidiyetimizi ve O’na ümmet olmamızın bir ifadesidir. O’nun sünnetinden O’nun hayatından uzak bir ziyaretin bizlere hiçbir faydasının olmayacağını bilmemiz gerekiyor. Bu vesileyle yapılan bu ziyaretin hayırlı olmasını ve Cenab-ı Hak katında makbul olmasını diliyorum. Ayrıca bu ziyaretin Müslümanların Peygamber Efendimizin sünnetine, ahlakına ve şuuruna vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Rabbim ziyaretlerinizi kabul eylesin” açıklamasında bulundu.

Alanya Sakal-ı Şerif
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konaklı'da Yakalanan Zehir Tacirleri Tutuklandı
Konaklı'da Yakalanan Zehir Tacirleri Tutuklandı
Alanya'da Kadın Dolandırıcı Yakalandı
Alanya'da Kadın Dolandırıcı Yakalandı