İncekumlu Çelik, Deneyap Sınavını Kazandı

Emlakçı Mustafa Çelik'in oğlu Yusuf Sacid Çelik, Tüm Türkiye'de, geleceğin bilim insanlarını, araştırmacılarını, girişimcilerini keşfetmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınavını kazandı

İncekumlu Çelik, Deneyap Sınavını Kazandı

 

PAYLAŞ

Alanya İncekum Mahallesi Öztaş İlkokulu 14/B Sınıfı öğrencisi Yusuf Sacid Çelik, Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınavlarında başarılı oldu. Antalya'da 10 bin 455 öğrencinin girdiği sınavda başarılı olan 160 öğrenci arasına girmeyi başaran Çelik, Alanya Gençlik Merkezinde kurulan Deneyap Teknoloji Atölyesinde siber güvenlik, üretim, tasarım, mobil uygulama, programlama, yapay zeka, havacılık, uzay teknolojileri, robotik kodlama gibi 10 farklı branşta eğitim alacak. Çelik, ikinci yıl 2 branşta uzmanlaşacak. Çelik, eğitim gördüğü branştaki fakülteye girmesi halinde TÜBİTAK'tan aylık 500 TL burs alacak.

"ÜLKESİNE YARARLI BİR BİREY OLACAKTIR "

Öğrencilerinin Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınavlarında başarılı olmasının haklı gururunu yaşayan Öztaş İlkokulu Müdürü Mehmet Fahri Yeniay, Yusuf Sacid Çelik'in, Deneyap Teknoloji Atölyelerinde alacağı eğitimde başarılı olacağına inandıklarını söyledi. Yeniay şöyle konuştu:"Problem çözme, analitik, tasarım odaklı düşünebilen, bilim ve mühendislik uygulama becerisi olan öğrencimiz, alacağı eğitimler doğrultusunda yüksek öğretimini başarı ile tamamlayarak, ülkesine yararlı bir birey olacağına inanıyorum. Öğrencimizin ailesini, böyle bir evlat yetiştirdikleri için tebrik ediyorum"dedi.

 

Alanya İncekum Yusuf Sacid Çelik Deneyap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konaklı'da Yakalanan Zehir Tacirleri Tutuklandı
Konaklı'da Yakalanan Zehir Tacirleri Tutuklandı
Alanya'da Kadın Dolandırıcı Yakalandı
Alanya'da Kadın Dolandırıcı Yakalandı