BIST 1345.5
DOLAR 8.3582
EURO 10.0774
GR ALTIN 479.5
Son Dakika Haberler
Liseli Tiyatro Sanatçılarına Büyük Alkış

Liseli Tiyatro Sanatçılarına Büyük Alkış

10-05-2019 - 17:20 tarihinde yayınlandı
​Alanya Belediye Tiyatrosu tarafından düzenlenen 7. Liseler Arası Tiyatro Şenliği'nde dün akşam Özel Hamdullah Emin Paşa Anadolu Lisesi’nin hazırladığı "Sevgili Doktor" adlı oyun sahnelendi.

 

PAYLAŞ

Alanya Belediye Tiyatrosu tarafından öğrencilerin yeteneklerini ortaya koyabilmeleri için düzenlenen 7. Liseler Arası Tiyatro Şenliği, Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Bu yıl 9 okulun katıldığı şenlik kapsamında dün akşam Alanya Özel Hamdullah Emin Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri sahneye çıktı.
Oyunu öğrenciler, veliler ve vatandaşlarla birlikte Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in eşi Yıldız Yücel, MHP İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Sevim Bulut, Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal da izledi. Öğrencilerin böyle zor bir oyun karşısındaki performansı seyircinin dikkatinden kaçmadı, oyuncular ayakta alkışlandı.

Gösterimin sonunda birer teşekkür konuşması yapan Alanya Belediye Tiyatrosu Sanatçılarından oyunun yönetmenleri Vedat Akbulut ve Nejat Koper, "Gençlerimizi sanatla buluşturmak, onları ateşlemek gerek" diyerek sanatın önemini belirttiler.


2 perdelik oyunun ardından fuaye alanına geçen gençler, diğer okullardan gelen arkadaşlarıyla tam bir sanat şenliği havası oluşturdular. Liseler Arası Tiyatro Şenliği, Özel Alanya Doğa Fen Lisesi’nin “Yolcular”, Özel Alanya Yedi Bilim Fen ve Anadolu Lisesi’nin “Kadınlık Bizde Kalsın”, TED Alanya Koleji Özel Lisesi’nin “Karanlıkta Komedi” ve Fevzi Alaettinoğlu Anadolu Lisesi’nin “Yolcular” isimli oyunlarıyla devam ediyor. Şenlik, 21 Mayıs’ta Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Teşekkür ve Ödül Töreni ile son bulacak.
Oyunlar her akşam saat 17.30’da sahneleniyor.

 

Etiketler:
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (23 NİSAN 2021 CUMA)