Paraglıdıng Dünya Hedef Şampiyonası Alanya'da Yapılacak.

​ 19-21 nisan tarihlerinde Kleopatra plajında yapılacak olan yarışmaya 28 ülkeden 200'e yakın sporcu katılacak.

Paraglıdıng Dünya Hedef Şampiyonası Alanya'da Yapılacak.

 

PAYLAŞ

Doğa sporlarının tanıtımı ve yaygınlaştırılması kapsamında yapılan çalışmalar sonucu Alanya'ya kazandırılan ve Alanya'nın tanıtımına büyük katkı sağlaması beklenene yarışma 3 gün sürecek.
Şampiyonaya katılan pilotlar üç gün boyunca hedefi on ikiden vurmak için mücadele verecek. Bir yandan yarışma heyecanı yaşayan pilotlar diğer yandan Alanya'nın eşsiz manzarasını izleme şansı yakalayacak.
Alanya Belediyesi'nin yanı sıra, Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından desteklenen organizasyon aynı zamanda Alanya yamaç paraşütü turizmine de tanıtım adına büyük katkı sağlayacak. Kleopatra Plajında 22 numaralı büfenin yanında yapılacak olan organizasyon süresince pilotlar gün boyu uçuş gerçekleştirecek.

ULU 'HERKESİ BU ŞÖLENİ İZLEMEYE DAVET EDİYORUZ'

Organizasyon sorumlusu ve aynı zamanda yamaç paraşütü eğitmeni olan Ergun Ulu, organizasyonun önemine dikkat çekerek 'Bu organizasyonun Alanya'nın yamaç paraşütü ve turizmine büyük ivme kazandıracağına inanıyoruz. Yarışma süresince Alanya semalarında paraşütten çiçek açacak. Dünyanın bir çok yerinde sporcular burada olacak, herkesi 19-21 nisanda bu büyük organizasyonu izlemeye davet ediyoruz' ifadelerini kullandı.

Hıdırellez tepesinden uçacak olan yarışmacılar yaklaşık 20 dakikalık uçuşun ardından sahildeki hedefe inecek. Organizasyon ücretsiz ve herkese açık olacak.

Alanya Paraglıdıng Dünya Hedef Şampiyonası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Alanya'da Kadın Dolandırıcı Yakalandı
Alanya'da Kadın Dolandırıcı Yakalandı
Gece Bekçileri Cezaevi Firarisini Yakaladılar
Gece Bekçileri Cezaevi Firarisini Yakaladılar