BIST 1555.59
DOLAR 7.4431
EURO 9.051
GR ALTIN 445.277
 Öngün: Sosyal Adaleti Sağlamak İçin Adayım

Öngün: Sosyal Adaleti Sağlamak İçin Adayım

26-02-2019 - 12:08 tarihinde yayınlandı
DSP'den Alanya Belediye Başkanlığı için aday olan DSP Alanya İlçe Başkanı Ercan Öngün iddialı konuştu. Öngün "Sosyal adaleti sağlamak için adayım" dedi.

 

PAYLAŞ

Öngün,neden aday olduğunu şöyle açıkladı:"Bugün bizler için önemli bir gün. Çünkü bugün burada tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Bu yolculuğun sonunda kazanan Alanya ve yaşayanlar olacak. Beni bu onurlu göreve layık gören tüm Demokratik Sol partililere, Antalya il örgütüme, partimin yöneticilerine ve genel başkanım Sayın Önder Aksakal’a en içten şükranlarımı sunarım. Değerli Alanyalılar bundan tam 40 gün sonra oy kabinine girecek, perdeyi çekecek ve Alanya’da bir sonraki Belediye Başkanını seçme şansına sahip olacaksınız. O gün kendinize iki basit soru soracaksınız:

1. Alanya’mızı kim daha iyi yönetebilir?

2. Alanya daha iyi nasıl yönetilebilir?

 Sevgili Alanyalılar, işte bundan tam 40 gün sonra yapılacak olan yerel seçimlerin ana eksenini belirleyecek olan sorular bunlardır. Bu iki basit soruya sizlerin vereceği cevap, sadece kendinizin değil; çocuklarınızın, büyüklerinizin, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın, meslektaşlarınızın ve ilçede yaşayan tanıyıp tanımadığınız herkesin kaderini belirleyecek.

Ben Ercan Öngün Alanya Belediye Başkanlığına adayım. Çünkü Dünya Kentinin geleceği için değişim zamanının geldiğini ben de herkes gibi görüyorum. Alanya için yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini de biliyorum. Şehir terasından Alanya’ya baktığınızda memnun musunuz? Doğası tahrip edilmiş. Betonlaşmış ve sahilleri işgal edilmiş.

Alanya bu yolla bir dünya kenti olamaz. Alanya bu yolla asla mutlu olamaz. Alanya 400bine yaklaşan nüfusuyla İl olmamış en kalabalık ilçelerden biri. Alanya Turizmde bölgenin motor gücü, Alanya durursa, Antalya durur.

Bu şehir ancak, dinamik, devrimci ve halkçı bir başkan tarafından yönetilebilir. Ben Alanya’yı bir marka kent haline getirmek için adayım. Alanya ekonomisini büyütmek, iş olanaklar yaratmak ve gençlerin yeniden umudu haline getirmek için adayım. Alanya yı yaşanılır bir çevreye kavuşturmak için adayım. Sandık başına gitmekten vazgeçmiş, ne yapsam olmuyor diyen, umutsuzluğa kapılmış tüm Alanyalılara buradan seslenmek istiyorum. Birlikte çalışacağız ve birlikte kazanacağız.

“ Tarih imkansız denilen savaşları kazanan komutanlarla dolu”

Değerli Alanyalılar. Ben “Trafikte sayenizde insan olduğumu hissettim.” desinler diye adayım.

MUSTAFA KORKMAZ

İŞTE ÖNGÜN'ÜN MECLİS LİSTESİ

Meclis üyesi

1. Yeşim Berat

2. Mustafa Korkmaz

3. Sabri Borucu

4. Bülent Danışman

5. Semra Çayır Yetiş

6. Mehmet Mazman

 

reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (23 OCAK 2021 CUMARTESİ)