BIST 1104.43
DOLAR 7.7185
EURO 9.0226
GR ALTIN 463.619
Nursel Şahin: 'Pozitif Çıkan Turizm Çalışanlarının Sayısı Artıyor'

Nursel Şahin: 'Pozitif Çıkan Turizm Çalışanlarının Sayısı Artıyor'

17-08-2020 - 19:05 tarihinde yayınlandı
Yurt dışı uçuşların yoğunlaştığı ve turizmin hareketlendiği Antalya'da koronavirüs taşıyan turizm çalışanı sayısının da arttığı belirtiliyor.

PAYLAŞ/ABONE OL
Antalya'da turizmin hareketlenmesiyle birlikte koronavirüs taşıyan turizm çalışanlarının sayısının da arttığı belirtiliyor. Antalya Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin, Türkiye’nin turistlere sınırları açmasının turizm çalışanlarında koronavirüs vaka sayısında artış yaşanmasına neden olduğunu belirtti. Gelen turist gruplarında testi pozitif olanların otellerinde izole edildiği bilgisini veren Şahin, “Dolayısıyla turizm çalışanlarında virüs yoğun bir şekilde görülmeye başlandı. Onlar da kendi bulundukları otel gruplarının pansiyonlarında izole ediliyorlar." diye konuştu. Hasta olan turistin otellerde izole edildiğini ve o kişiyle ilgilenen personellerde vaka sayısının arttığı bilgisini veren Şahin, personelin birçok kişiyle temas halinde olduğuna dikkat çekti.

Turist sayısındaki artış sevindirebilir ama...
Turizme can vermek için, verilerin çok şeffaf olmadığı ülkelerden de turist alındığını söyleyen Şahin, “Ekonominin canlanmasını biz de istiyoruz. Gelen turiste izolasyon odaları kuruluyor. Onlara hizmet eden personelde virüs görünmeye başlandı. O kişiler de herkese hizmet ediyor. Oteller riski arttırıyor ama bir yandan da güvenli koşulları sağladıklarını söylüyorlar. İnşallah öyledir. Çok sayıda turistin gelmesi bizi sevindirebilir ama koşulların da öyle olması gerekiyor” açıklamasını yaparak ileride pişman olmamayı umduklarını söyledi.

Kaynak:Antalyaekspres

 

reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (24 EYLÜL 2020 PERŞEMBE)