BIST 1104.43
DOLAR 7.7185
EURO 9.0226
GR ALTIN 463.619
Mahmutlar'daki AVM Projesine Partilerden Tepki

Mahmutlar'daki AVM Projesine Partilerden Tepki

13-08-2020 - 08:35 tarihinde yayınlandı
Mahmutlar'daki AVM inşaatı için meclisten yetki isteyen Başkan Yücel'e destek veren CHP'li ve İYİ Parti’li üyelerin grup kararına uymamalarını disiplinsizlik olarak yorumlayan il teşkilatları harekete geçti.

Geçtiğimiz hafta yapılan Alanya Belediye Meclisi toplantısına, Başkan Yücel'in Mahmutlar'da yarım kalan AVM inşaatı ile ilgili yetki istemesi damga vurmuştu. Meclis gündemine son anda eklenen madde Başkan Yücel'in ısrarı ile oylamaya alınırken, Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti grupları oylamaya katılmama kararı almıştı. Oylamada Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubu evet derken, CHP'den Nazmi Zavlak ve Hüseyin Yaman, İYİ Parti'den de Halit Öztürk ve Hasan Basar, Başkan Yücel'e destek vermiş ve Yücel toplam 19 üyenin oyları ile yetkiyi kıl payı almıştı.

ÜÇ PARTİ KARŞI ÇIKMIŞTI
Ak Parti, CHP ve İYİ Partili üyeler, Mahmutlar’daki AVM inşaatı ile ilgili hukuki sürecin devam ettiğini öne sürerek konunun önce komisyona havale edilerek araştırılmasını istemişti. Ancak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından son dakikada gündem maddelerine eklenen konu yine Başkan Yücel'in ısrarı ile oylanmıştı.

 

reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (24 EYLÜL 2020 PERŞEMBE)