BIST 116445.22
DOLAR 6.8564
EURO 7.7398
=
GR ALTIN 390.416
Rusya'nın Türkiye'de Tatil İçin Şartı Var!

Rusya'nın Türkiye'de Tatil İçin Şartı Var!

29-05-2020 - 10:28 tarihinde yayınlandı
Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova,vatandaşlarının hangi ülkelerde tatil yapabileceğine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ/ABONE OL

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, yurt dışına seyahat etmeyi planlayan vatandaşlardan sınırların ne zaman açılabileceğine yönelik çok sayıda soru aldıklarını söyledi. Rus Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde Rus turistlerin hangi ülkelerde tatil yapabileceğine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yayınlanan değerlendirmeye göre popüler Avrupa turizm destinasyonlarında Ruslar için sınırların açılması hakkında konuşmak için henüz çok erken olduğu belirtildi. Bunun nedeni olarak koronavirüsün küresel ölçekte yayılma tehdidinin henüz aşılamaması gösterildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'na göre, “Tarifeli yolcu uçuşlarına başlama kararı dikkatle hazırlanmalı ve hem Rusya'daki hem de bir bütün olarak dünyadaki mevcut epidemiyolojik durum dikkate alınarak yapılmalı”

Türkiye tatili için otellerin sertifikasyonu bekleniyor
Değerlendirmede Rusların tatillerini yurt dışında geçirmeleri için açık kapılar bırakıldı. Rus Dışişleri Bakanlığı, " Turistik tesislerin sağlıklı turizm sertifikasının tamamlanmasından sonra Türkiye'de tatil mümkün olacak." ifadelerini yer verildi.

Uzmanlar tüm Antalya otellerinin sertifikasyonunun Haziran-Temmuz aylarında gerçekleşeceğine inanıyorlar.

Rus Dışişleri Bakanlığına göre, koronavirüs salgınıyla ilgili olumlu gelişmeler yaşanırsa Avrupa ülkelerinin Haziran-Temmuz aylarında sınırlarını birbirlerine açmaları beklenebilir. Bundan sonra, muhtemelen AB dış sınırlarının açılması tavsiyesinde bulunacak.

HABER VİDEOSU
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (02 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE)