Alanya Limanında Korana Paniği!

Alanya Limanında Korana Paniği!

22-05-2020 - 08:09 tarihinde yayınlandı
Alanya açıklarında orkinos avlayan trol tekneleri, son 1 aydır yeni vakanın görülmediği Alanya'ya koronavirüsü getirdi. İki teknedeki toplam 37 balıkçıdan 4'ünün testleri 'Pozitif' çıktı

PAYLAŞ/ABONE OL

SON 1 aydır yeni koronavirüs vakasının görülmediği Alanya, şok bir gelişmeyle sarsıldı. Alanya açıklarından orkinos avlayan iki trol teknesindeki toplam 37 balıkçıdan 4'ünün testleri ' Pozitif' çıktı.
Edinilen bilgiye göre Alanya Liman Başkanlığı, Alanya açıklarında orkinos avlayan iki trol teknesinde görevli balıkçılara tedbir amacıyla koronavirüs testi uygulattı.
İstanbul menşeili olan ve son olarak Ege Denizi'nden Alanya açıklarına gelen 7 balıkçının görev yaptığı bir trol teknesindeki 3 balıkçının testleri 'Pozitif' çıktı. 30 balıkçının görev yaptığı diğer teknedeki balıkçıların 1'inin testi 'Pozitif' çıkarken, 29'unun testi ise 'Negatif' çıktı.
Koronavirüs taşıyıcısı oldukları tespit edilen 4 balıkçıdan 2'si ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 2'si ise Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesi'nde tedavi altına alındılar. Testleri 'Negatif' çıkan toplam 33 balıkçı ise iki trol teknesinde karantina altına alındılar.

 'HER YIL TROL TEKNESİ KRİZİ VAR'
Turizmciler, her yıl Alanya açıklarında avlanan trol teknelerinin denizde ciddi zararlara yol açtığını belirterek "Demir ağları ile denizdeki küçük, büyük tüm balıkların popülasyonuna ciddi zararlar verdikleri gibi, kullandıkları yemlerle denizlerimizde balon balığının artmasına yol açıyorlar. Bu teknelerin denizi kirlettikleri de biliniyor. Şimdi de koronavirüsle gündeme geldiler. Trol teknelerinin Alanya gibi turizm bölgelerine gelmelerinin engellenmesi gerekiyor" dediler. 

Kaynak:Yeni Alanya/CEREN ŞAHİN

 

HABER VİDEOSU
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (01 HAZİRAN 2020 PAZARTESİ)