Manavgat'ta Yangın Paniği!

Manavgat'ta Yangın Paniği!

21-05-2020 - 14:48 tarihinde yayınlandı
Manavgat’ta ormanlık alanda çıkan yangın, Antalya Büyükşehir ve Orman İşletme ekiplerinin anında müdahalesi sonucunda büyümeden söndürüldü.

PAYLAŞ/ABONE OL

MANAVGAT, Sorgun Çamlığında çıkış nedeni belirlenemeyen ve vatandaşların korku dolu anlar yaşamasına neden olan yangın, yangın söndürme ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucunda büyümeden söndürüldü. Sezon hazırlığı yapan çamlık yakınındaki bir otelin çalışanları çamlığın orta bölümünden dumanlar ve alevler yükselmesi üzerine ihbarda bulunduktan sonra yangının meydana geldiği bölgeye giderek yangını söndürmeye çalıştı. Alevler, kuru yapraklar ve bitkiler sayesinde kısa sürede büyük bir çam ağacıyla çevresinde bulunan makilik alanı etkisi altına aldı. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yangını büyümeden söndürerek büyük bir facianın önüne geçmiş oldu.
Yangına Antalya Büyükşehir Belediyesine Manavgat itfaiye biriminden 2 itfaiye, 1 pikap ve 2 ilk müdahale aracı, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 1 pikap, 2 ilk müdahale aracı ve 3 arazöz müdahalede bulundu.
Aşırı sıcaklar ve poyraz nedeniyle ortamın tamamen kuru olduğunu ve yangına müsait olduğunu belirten yetkililer, vatandaşın duyarlılığı ve ekiplerin anında müdahalesi sayesinde çok büyük bir tehlikenin en az zararla atlatıldığını dile getirdiler.

HABER VİDEOSU
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (04 HAZİRAN 2020 PERŞEMBE)