Alanya'da Genç Kızların Yurt Odasından Kovulduğu İddiası

Alanya'da Genç Kızların Yurt Odasından Kovulduğu İddiası

07-04-2020 - 11:12 tarihinde yayınlandı
Alanya'da, yurt olarak kullanılan otelin işletmecisi olduğu iddia edilen bir kişi, öğrenci genç kızların odasına izinsiz gelerek odalarından atmaya çalıştığı iddia edildi.

PAYLAŞ/ABONE OL

ALANYA’DA bulunan üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin konaklaması için Alanya Belediyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) otel ve apart otellerin kış sezonu içinde ‘yurt’ olarak kullanılması için harekete geçmişti. Ancak Alanya’nın turizm şehri olması ve öğrencilerin kış sezonu sonrası memleketlerine dönmesi bazı sorunları da beraberinde getirdi. Çoğu işletme sahiplerinin öğrencilere yaz aylarında turistlerin geleceği öne sürülerek sorun çıkardığı ve bazı olayların mahkemelik olduğu iddia edilmişti. Bu konu kapsamında Alanya’da kız öğrencilerin kaldığı ve kış aylarında yurt olarak kullanılan bir otelde skandal bir görüntü ortaya çıktı.
Sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, yurt görevlisi olduğu iddiaedilen bir kişi genç kızların kaldığı odaya izinsiz girdi. Kısa süreli yaşanan arbedenin ardından yurt görevlisi gençk kızları gecenin bir saati odalarından atmaya çalıştı. Dün gece yayınlanan şok görüntülerde, odada kalan öğrencinin sırf sınıf arkadaşını yanına aldı diye işletmeci tarafından azarlandığı görüldü.

 “BURASI BENİM TAPULU MALIM”
Odalarına aniden girilmesi sonucu tepki gösteren genç kızların “Üzerimiz müsait değil neden bu şekilde odamıza giriyorsunuz?” sorusu üzerine işletmecinin verdiği cevap ise yok artık dedirtti. İşletmeci, “Burası benim tapulu malım. Benim tapulu malım olan odamda istediğimi yaparım. Kanun, yönetmelik gereği odaya istediğim gibi girerim. Burası benim odam. Ben girerim, ben girerim. Hadi ne lan. Hayırdır. Hadi olan ne? İşine gelmeyen defolup gider” dedi.

“SOSYAL MEDYADAN YAYINLADILAR”
Olay esnasında telefon ile çekilen gizli görüntüleri sosyal medya hesaplarından Alanya Belediyesi Adem Murat Yücel ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu etiketi ile paylaşan öğrenciler yetkililerin konuyla ilgili çalışma yapmasını istedi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTİD Başkanı Burhan Sili, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ve AHEP Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner’in konuyla ilgili yapacakları açıklama ise merakla bekleniyor. Skandal olay sonrası yurda dönen otelin işletmecisi için savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

HARPUTLU “KONU YAKIN TAKİBİMİZDE”
Olayın ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu olayın yakın takiplerinde olduğunu belirterek işletmeci hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

HABER VİDEOSU
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (04 HAZİRAN 2020 PERŞEMBE)