Türkdoğan'dan Türkeş'i Anma Mesajı

Türkdoğan'dan Türkeş'i Anma Mesajı

03-04-2020 - 15:39 tarihinde yayınlandı
Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alparslan Türkeş'in 23'üncü vefat yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı

PAYLAŞ/ABONE OL

BAŞKAN Türkdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyetine hizmet yolunda bir ömür geçiren, büyük devlet adamı, Milliyetçi Hareket Partisinin kurucusu, ilk genel başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş’i aramızdan ayrılışının 23. sene-i devriyesinde rahmet, minnet, şükran ve fatihalarla anıyorum.
Türk olmaktan onur duyan, bu onuru hayat felsefesi yapmış bir lideri anmak, yürüdüğü yolda yürümek, koyduğu ilkelere sahip çıkmak, hedeflerine ulaşmak adına mücadele etmek bizler için şereftir. Ömrü boyunca Türk milletinden yana tavır koyan, binlerce yıllık Türk tarihinin değerlerine sahip çıkan, geçmişten, geleceğe köprü görevi görecek bir hareketi kuran Başbuğumuz Alparslan Türkeş’tir.

Türkiye Cumhuriyetinin bugününe baktığımızda, Türk milletinin feryadına kulak verdiğimizde, Başbuğumuzun yıllar önce gördüğü tehlikelerin varolduğunu görüyoruz. Başbuğumuz Alparslan Türkeş gördüğü bu tehiliklerin tespiti ile yetinmemiş, çözümlerinide ifade etmiştir. Çözüm, Türk milletinin özüne dönmesi, yabancı hayranlığını bırakması, bayrağına sahip çıkması, fitneye, fesata geçit vermemesi, milli değerlerine sıkı sıkıya sarılmasıdır. Rahmetli Başbuğumuz, ömrü boyunca, hem biz Türk milliyetçilerine, hem de bütün insanlığa örnek olacak kadar büyük bir şahsiyet sergilemiş; çilenin, sabrın, azim ve kararlılığın abidesi olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e ve bugün aramızda olmayan tüm dava arkadaşlarımıza ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Bizler Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin açtığı kutlu Ülkü Yolunda, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin emrinde ve Yolbaşçılığında dün olduğundan daha büyük bir inanç ve azimle yürümeye devam ederek, Başbuğumuzun Üç Hilal sancağını hep daha yukarıya çıkaracağız."

HABER VİDEOSU
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (05 HAZİRAN 2020 CUMA)