BIST 89968.77
DOLAR 6.7505
EURO 7.305
GR ALTIN 352.156
 Jandarma Yaşlıların Yardımına Koşuyor

Jandarma Yaşlıların Yardımına Koşuyor

24-03-2020 - 18:10 tarihinde yayınlandı
Sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üzeri ile kronik hastaların ihtiyaçları, jandarma ekipleri tarafından alınarak teslim edildi. Ekipler ayrıca yaptıkları uygulamalarda, 65 yaş üstü vatandaşları uyarıp, evlerine gönderdi

PAYLAŞ

Güncel...İçişleri Bakanlığı, koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik hastaların sokağa çıkmalarını yayımladığı genelge ile yasakladı. Genelgenin ardından Alanya’da bu kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması için güvenlik güçleri görevlendirildi. Bu kapsamda Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına devam ediyor. Jandarma ekipleri bugün de 65 yaş ve üzeri ile kronik hastaların ihtiyaçları karşılamak için Mahmutlar Mahallesi’ne gitti. Burada vatandaşlardan gereken bilgileri alındıktan ihtiyaçlarını tedarik eden ekipler  teslim etmek üzere geri döndü. İhtiyaçlarının alındığı görenler, jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Ayrıca 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları olanların sokağa çıkma yasağı kapsamında jandarma önlemler aldı. Ekipler yasağı ihlal eden kişilerle yönelik cadde, sokak, parklarda,  toplu taşıma araçlarında ve sahil bandı gibi yürüyüş yollarında uygulamalar yaptı.  Uygulamalar da ekipler gördükleri, 65 yaş ve üzerinde olabilecek kişilere kimlik kontrolü yaptı. Kontrolde 65 yaş ve üstü olan kişiler, uyarılıp, evlerine gönderildi.

HABER VİDEOSU
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (05 NİSAN 2020 )