BIST 89968.77
DOLAR 6.7505
EURO 7.305
GR ALTIN 352.156
Korona Virüsü nedeniyle Kongre İptalleri Başladı

Korona Virüsü nedeniyle Kongre İptalleri Başladı

22-02-2020 - 11:23 tarihinde yayınlandı
Uluslararası Kongre ve Toplantılar Birliği (ICCA) yönetimi, COVID-19’dan (coronavirüs) dolayı Asya-Pasifik bölgesinde planlanan 44 toplantıdan 5’nin iptal edildiğini, 5’nin yerinin değiştirildiğini ve 34’nün de ertelendiğini açıkladı.

PAYLAŞ

ICCA'nın Araştırma Bölümü’nün raporunu inceleyen Kerem Köfteoğlu, bu yıl dünyada bin 65 uluslararası toplantı planlandığını belirtiyor. Köfteoğlu, COVID-19’dan dolayı Asya-Pasifik bölgesinde iptal ya da ertelenen kongrelerin toplam içinde yüzde 4,1’lik paya sahip olduğunu, bunun yanı sıra, Avrupa’da iki, Afrika’da ise bir toplantının daha ertelendiğini kaydediyor.

Belirsizlik ve kriz dönemlerinde güvenilir bilgilere erişmenin kritik bir öneme sahip olduğunun altını çizen ICCA Başkanı James Rees, “Küresel toplantı endüstrisi profesyonellerinin yeni COVID-19 salgını hakkında güvenilir bilgiye ulaşması gerekiyordu. Bu noktadan hareketle, toplantı profesyoneleri, tedarikçileri ve ilgili dernek temsilcileri gibi tüm tarafları, küresel deneyimlerini paylaşabilecekleri liveblog'umuzda bir araya getirdik” dedi.

“Birlikte çalışmalıyız”

“Uluslararası toplantı endüstrisinin mevcut COVID-19 salgınına bir çözüm bulunmasında rol oynayabileceğine inanıyoruz” diyen Reeb açıklamalarını şöyle noktaladı: “Uluslararası toplantılar, mevcut ve diğer küresel konuların ele alınmasına imkan tanıyan en iyi araçlardan biridir. Faaliyet programlarımızı devam ettirip, işimizi mümkün olan en yüksek düzeye çıkarmak zorundayız.

İşlerimizi kalıcı hale getirebilmek için de artı ve eksileri ortaya koyarak, bilgi alışverişine yardımcı olacak seçenekleri geliştirmek zorundayız. Bu yüzden elele verip, esneklik ve güven ortamını birlikte pekiştireceğiz. Bunun yolunun da aktif katılımdan geçtiğine inanıyoruz.”

Etiketler:
reklam
YORUM YAZ

GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ (03 NİSAN 2020 CUMA)